Sztuczne trawy ozdobne w Twoich doniczkach!

trawa ozdobna w doniczce

Trawa ozdobna w miejscu odpoczynku

Każdy w swoim domu potrzebuje miejsca do odpoczynku. Niezależnie od tego, czy masz wiele pokoi i duży ogród pod ręką, a może dysponujesz małym metrażem i balkonikiem, na którym zmieści się jedno krzesło i doniczka – jesteśmy pewni, że w każdym mieszkaniu możliwe jest stworzenie przestrzeni, w której poczujesz prawdziwy relaks i spokój! Mamy dla Ciebie propozycję dekoracji, która nada sielskiego charakteru Twojemu zakątkowi. Tą dekoracją jest trawa ozdobna w doniczce! Ostatnimi czasy to prawdziwy hit w aranżacji mieszkań.

Wyjątkowy i prosty design

Nie potrzeba wiele, by odmienić niespecjalną przestrzeń w miejsce, do którego będziesz z chęcią powracać po męczącym dniu w pracy! Przekonaj się jak wspaniałym dodatkiem do Twojego domu może okazać się trawa ozdobna w doniczce. To nieskomplikowany sposób, by odgrodzić się na balkonie od sąsiadów. Warto otoczyć się trawą ozdobną, która upiększa wnętrze i nie wymaga troskliwej pielęgnacji.

Rodzaje traw

Istnieją wysokie i niskie trawy ozdobne. Wśród traw wysokich polecamy Ci:

– Trawę pampasową;

– Ostnicę mocną;

– Miskanta chińskiego;

– Proso rózgowate.

W niewielkich donicach zachwycić mogą Ciebie trawy niskie, takie jak:

– Kostrzewa sina;

– Turzyca;

– Piórkowa japońska.

Na pewno wśród podanych traw ozdobnych znajdziesz taką, która będzie pasować do Twojego domowego wnętrza.

Minimum pielęgnacji

Trawa ozdobna w doniczce wymaga podlewania, ale nie potrzebuje nawozów ani innych specyfików, których często potrzebują wielkie lub małe rośliny. Trawa lubi dużą ilość słońca. Decydując się na nią zaplanuj jej miejsce, które będzie dobrze nasłonecznione.

Jeśli postawisz ją na balkonie…

Jak wielka jest trawa, którą chcesz kupić? Jak dużo masz miejsca? Czy na Twoim balkonie jest miejsce na doniczkę? Czy Ty albo inni domownicy nie będziecie się o nią uderzać, wychodząc z mieszkania albo do niego wracając? To podstawowe pytania, które musisz sobie zadać przed zakupem. Jeśli dobrze przemyślisz sprawę rozmieszczenia mebli i roślin to stworzysz sobie przestrzeń, w której nic nie będzie Ci przeszkadzać, za to będziesz czerpać z niej wiele korzyści. Ważne, żeby nieustannie nie zahaczać o trawę. Zapewnij jej miejsce, w którym będzie mogła stać w spokoju i służyć innym swoim pięknem.

Masz taras? Wykorzystaj to!

Trawy ozdobne bywają bardzo rozłożyste, wielkie i okazałe. Możesz się zdziwić jak wiele odmian traw można spotkać. Te większe będą się prezentować idealnie na dużym tarasie! Znane są gatunki traw, które są bardzo cieniolubne. Nie będzie im przeszkadzało, jeśli na Twoim tarasie rzadko kiedy świeci słońce. Nie martw się, jeśli Twój taras posiada daszek lub ogromny parasol. W końcu są to rozwiązania, które chronią ludzi przed oparzeniami słonecznymi, a obecnym roślinom dają schronienie, by się nie zasuszyły i bez problemu wzrastały. Do swojego zakątka odpoczynku kup odpowiednią trawę ozdobną w doniczce, która sprosta warunkom panującym w Twoim domu.

Recommended Articles