Sztuczne trawy ozdobne w Twoich doniczkach!

trawa ozdobna w doniczce

Trawa ozdobna w doniczce – lokalizacja oraz sposoby pielęnacji

Dzięki swojej różnorodności pod kątem kształtu oraz kolorystyki trawy ozdobne zyskują na popularności szczególnie w miejscach, gdzie nie jesteśmy w stanie lub rozmiar powierzchni nam na to nie pozwala, aby mieć swój własny ogród. Są to najczęściej takie miejsca jak balkon, salon w mieszkaniu, który jest mały i nie chcemy go zagracić roślinami oraz parapet, który znajduje się od północnej strony, gdyż jest to ciemna i bardziej wietrzna strona budynku. Gdzie i jak umiejscowić taką trawę? Dowiesz się o tym czytając ten artykuł.

Trawy ozdobne w donicach na tarasie 

Na tarasach oraz balkonach panują różnego typu warunki, które zmieniają się wraz ze wzrostem piętra na, którym znajduje się pokój lub mieszkanie, gdyż wraz ze zmianą wysokości spada temperatura, ciśnienie, a także pojawia się zimny wiatr. W takich warunkach żadne inne rośliny poza ozdobnymi trawami nie są w stanie przetrwać. Trawy są odporne na działanie promieni słonecznych, potrafią przetrwać nawet najsilniejszy wiatr oraz deszcz. Dodatkowo doniczka z taką zawartością może stać na zewnątrz przez cały rok, gdyż w zimę trawa staje się barwna natomiast w wiosnę, lato oraz jesień jest ona zielona. Do sadzenia trawy nadadzą się różnego typu pojemniki nie koniecznie muszą być to doniczki, lecz ich wielkość musi być dostosowana do sadzonek. 

Pielęgnacja traw w donicach

Trawy uwielbiają lekko mokry i słoneczny teren. W miejscu, gdzie światło nie dociera w pełni to nie zaczyna ona żółknąć, lecz gnić po obfitych opadach. W momencie, kiedy trawa ta rośnie w pojemnikach i jest dobrze odżywiona staje się ona jędrna i okazała. Jednak jej  wrażliwość na niskie temperatury jest większa. Dlatego trawy znajdujące się na balkonach lub tarasach trzeba co jakiś czas nawozić do lipca. Natomiast źdźbła, które zasychają późną jesienią należy zostawić do wiosny. Prace pielęgnacyjne nad nimi rozpoczynane są dopiero w kwietniu od ścięcia trawy do wysokości wynoszącej 20 cm. Tyczy się to najczęściej gatunku, jakim jest miskanta. 

Niskie i wysokie trawy ozdobne w donicach 

Trawy tego typu dostępne są w dowolnych rozmiarach w ten sposób jesteśmy w stanie przystosować je do każdej przestrzeni, eksperymentując oraz bawiąc się poprzez konfiguracje, tworząc interesujące kompozycje roślinne. Wysoka trawa ozdobna w doniczce np. ze sklepu internetowego może z powodzeniem być wykorzystana w formie dekoracji jako soliter, stanowiąc dominujący akcent aranżacyjny. Niskie trawy ozdobne natomiast, które zostaną umieszczone przez nas na parapecie nadają ciekawego charakteru w danym pomieszczeniu. Modele, które możemy zakupić mają najczęściej wysokość od 60 do 150 cm co daje nam możliwość dopasowania roślin do naszego wnętrza architektonicznego, jaki gości w naszym domu lub mieszkaniu. 

   

Recommended Articles